tytul: Wysokie zanieczyszczenie powietrza w pobliżu odwiertów ropy i gazu z łupkówtytul: 250 dni. Kiedy wytchnienie dla Żurawlowa?tytul: Rumunia: protesty przerywają poszukiwania gazu łupkowegotytul: Zakaz wydobywania łupków w Nowosądeckiemtytul: Brednie Chevronu i gaz łupkowy w Polsce [wideo: powielane reklamy Chevronu]tytul: Brońcie się, brońcie się!tytul:  José Bové: List do mieszkańców Zurawlowatytul: 7 zagrożeń związanych z wydobyciem gazu łupkowego
min
gaz z łupków

Rolnicy z Żurawlowa wzięli udział w COP

W dniu 14 listopada francuski europoseł Jose Bove odwiedził protestujących przeciwko działalności koncernu Chevron, rolników w Żurawlowie.
opublkowano 19 listopada 2013

W dniu 14 listopada francuski europoseł Jose Bove odwiedził protestujących przeciwko działalności koncernu Chevron, rolników w Żurawlowie.

Spotkanie z Europosłem odbyło się z udziałem mieszkańców Żurawlowa, Szczelatyna, Rogowa, Siedliska i okolicznych wiosek. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele protestujących przeciw poszukiwaniu i wydobyciu gazu łupkowego  technologią szczelinowania w Balcombe w Wielkiej Brytanii.


W dniu 15 i 16 listopada grupa 20 rolników wzięła udział w konferencji zorganizowanej w ramach Szczytu Klimatycznego COP, który odbywa się w Warszawie, oraz w marszu klimatycznym ulicami warszawy.

Rolnicy sporządzili petycję do Ministra Wożniaka przez przedstawicieli rolników protestujących w Żurawlowie, podpisaną m. in. przez przedsztawicieli stowarzyszeń rolniczych oraz europosłów Jose Bove i Rebecca Harms. Petycja została złożona w Ministerstwie Środowiska w dniu 15 listopada 2013 przez sołtysa Żurawlowa i europosłów Bove oraz Harms.

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.