gaz łupkowy

Rolnicy z Żurawlowa wzięli udział w COP

19 listopada 2013
min
(galeria fotografii)

W dniu 14 listopada francuski europoseł Jose Bove odwiedził protestujących przeciwko działalności koncernu Chevron, rolników w Żurawlowie.

W dniu 14 listopada francuski europoseł Jose Bove odwiedził protestujących przeciwko działalności koncernu Chevron, rolników w Żurawlowie.

Spotkanie z Europosłem odbyło się z udziałem mieszkańców Żurawlowa, Szczelatyna, Rogowa, Siedliska i okolicznych wiosek. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele protestujących przeciw poszukiwaniu i wydobyciu gazu łupkowego  technologią szczelinowania w Balcombe w Wielkiej Brytanii.


W dniu 15 i 16 listopada grupa 20 rolników wzięła udział w konferencji zorganizowanej w ramach Szczytu Klimatycznego COP, który odbywa się w Warszawie, oraz w marszu klimatycznym ulicami warszawy.

Rolnicy sporządzili petycję do Ministra Wożniaka przez przedstawicieli rolników protestujących w Żurawlowie, podpisaną m. in. przez przedsztawicieli stowarzyszeń rolniczych oraz europosłów Jose Bove i Rebecca Harms. Petycja została złożona w Ministerstwie Środowiska w dniu 15 listopada 2013 przez sołtysa Żurawlowa i europosłów Bove oraz Harms.

tytul: Wysokie zanieczyszczenie powietrza w pobliżu odwiertów ropy i gazu z łupkówtytul: 250 dni. Kiedy wytchnienie dla Żurawlowa?tytul: Rumunia: protesty przerywają poszukiwania gazu łupkowegotytul: Zakaz wydobywania łupków w Nowosądeckiemtytul: Brednie Chevronu i gaz łupkowy w Polsce [wideo: powielane reklamy Chevronu]tytul: Brońcie się, brońcie się!tytul:  José Bové: List do mieszkańców Zurawlowatytul: 7 zagrożeń związanych z wydobyciem gazu łupkowego
view_list  inne artykuły z tematu gaz łupkowy:
mh

gaz-lupkowy.php: Niemiecki Urząd Ochrony Środowiska apeluje o zakaz szczelinowania

Jak daleko trzeba znaleźć się od pałaców władzy , żeby nie ulec ciągłemu lobbingowi i manipulacji Wielkiej Nafty i Gazu.

mh

gaz-lupkowy.php: Chevron wycofał się z Żurawlowa!

Dziś nad ranem, około godziny 4:00, po 400 dniach naszego protestu, przedstawiciele firmy Chevron usuneli cały sprzęt z działki w Żurawlowie

mh

gaz-lupkowy.php: Marian Dobrzyński: Interes własny jako misja

Wielkie korporacje  (...) przenikając do władz legislacyjnych oraz instytucji nadzoru, stały się ich partnerami i potrafią załatwić wygodne dla siebie przepisy.

mh

gaz-lupkowy.php: Czy szczelinowanie jest przyczyną śmierci zwierząt?

Raport Uniwersytetu Cornell: szczelinowanie prawdopodobną przyczyną śmierci zwierząt hodowlanych i domowych

mh

gaz-lupkowy.php: Wysokie zanieczyszczenie powietrza w pobliżu odwiertów ropy i gazu z łupków

Słabo zaludniony obszar Uitah Basin jest jednym z największych regionów wydobycia ropy i gazu z łupków w USA – znajduje się tutaj ponad 11 200 otworów wiertniczych, a planowana  jest  budowa kolejnych 25 000.

pokaż więcej touch_app
http://eko-unia.org.pl/granty
 
 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.