Zrobić różnicę : [29]No to co robimy?
min

Inwestycje w badania i rozwój

Ubolewamy nad tym, jak niskie kwoty rząd przeznaczył na badania i rozwój w zakresie odnawialnych źródeł energii (12,2 mln funtów w latach 2002–03). (...)
16 lipca 2011

To musi się zmienić, jeżeli chcemy korzystać z innych źródeł odnawialnych, a nie tylko z wiatru. Trudno oprzeć się wrażeniu, że rząd nie przykłada do problemów energetycznych wystarczającej wagi .

Komisja ds. Nauki i Technologii Izby Lordów Brak rozumienia nauki często prowadzi do powierzchownych decyzji politycznych .

Energetyczna biała księga z 2003 roku jest tego dobrym przykładem. Nie chciałbym publicznie nazwać tego amatorszczyzną, jednak ta publikacja nie podchodzi do problemu realistycznie .

Sir David King, były główny doradca naukowy rządu Wielkiej Brytanii Uczestnicząc w pracach rządowego Zespołu Doradczego ds. OZE (…) czułem się tak, jakbym oglądał kilkadziesiąt odcinków politycznego sitcomu w zwolnionym tempie. Nie sądzę, by rząd kiedykolwiek poważnie podchodził do OZE .

Jeremy Leggett, założyciel Solarcentury Liczby mówią same za siebie. Wystarczy spojrzeć na Rys. 28.5. (str. 235) i porównać miliardy wydane na remonty biur i zabawki militarne ze stukrotnie niższymi wydatkami na badania i rozwój w zakresie OZE. Dziesiątki lat zabiera dopracowanie technologii energii z prądów pływowych, energii słonecznej z koncentracją czy fotowoltaiki. Synteza jądrowa też wymaga dziesięcioleci .

Wszystkie te technologie, jeżeli mają się upowszechnić, na początku potrzebują wsparcia.

link terra